Туман Кенгаши доимий комиссиялари

 

1. Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ва тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича доимий комиссия

 

 

Комиссия раиси

 

  1.  

Одиров Рахим Келдиярович

 

5-Янгиравот сайлов округидан депутат, Самарқанд вилоят “Сувоқова” давлат унитар корхонаси Пастдарғом туман филиали в.б. бошлиғи

Комиссия котиби

  1.  

Очилов Боходир Норкуватович

 

21-Боғдорчилик сайлов округ депутати, “Чархин илмий-тажриба станцияси раҳбари

Комиссия аъзолари

  1.  

Алиев Назим

 

9-Мевали сайлов округ депутати, пенсияда

  1.  

Рахимова Гавхар Хотамовна

 

17-Чандир сайлов округидан депутат, Пастдарғом тумани 54 мактаб директорнинг маънавий-марифий ишлар бўйича ўринбосари

 

 

 

2. Қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича доимий комиссия

 

Комиссия раиси

  1.  

Жавбуриев Хуршиджон Бекмурзаевич

 

6-Гумбаз сайлов округ депутати,  Пастдарғом туман Навбахор муқобил машина трактор парки раиси

Комиссия котиби

  1.  

Дусмуратов Нодир Нуриддинович

 

14-Шарқ Юлдузи сайлов округ депутати, Пастдарғом туманидаги

18-умумтаълим директори

Комиссия аъзолари

  1.  

Сапаров Сирожиддин Исмоилович

 

20-Арабхона сайлов округ депутати, Пастдарғом туманидаги 75-умум таълим мактаби директори

  1.  

Шукуров Ўткиржон Нормаматович

 

28-Қорабўйин сайлов округ депутати, Пастдарғом туманидаги 6-умумтаълим мактаб директори

  1.  

Бошмонов Ферузбек Хакимович

 

4-Дустлик сайлов округ депутати, Каттақўрғон шаҳар ҳокимлиги девонхона бўлими мутахассиси

 

 

 

3. Ижтимоий-маданий соҳани ривожлантириш, оила, хотин-қизлар ва ёшлар масалалари бўйича доимий комиссия

 

Комиссия раиси

  1.  

Исламова Фатима Базаровна

 

10-Жума сайлов округидан депутат, Пастдарғом тумани 8-умумтаълим мактаби директори

Комиссия котиби

  1.  

Абдурахманов Махмариза Мусаевич

 

16-Хончарбоғ сайлов округ депутати, ЎзМТДП Пастдарғом туман Кенгаши раиси

Комиссия аъзолари

  1.  

Аллаяров Комил Шавкатович

 

13-А.Темур сайлов округ депутати, туман тиббиёт бирлашмаси Поликлиника бош врачи

  1.  

Аллаярова Наргиза Холиқуловна

 

7-Илм сайлов округ депутати, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмасига қарашли

  1.  

Бошмонов Ферузбек Хакимович

 

4-Дустлик сайлов округ депутати, Каттақўрғон шаҳар ҳокимлиги девонхона бўлими мутахассиси

 

 

 

 

4.Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари билан ҳамкорликда ишлаш масалалари бўйича доимий комиссия

 

Комиссия раиси

  1.  

Бегимқулов Сулаймон Рашидович

 

11-А.Навоий сайлов округидан депутат, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича туман Кенгаши бош мутахассиси

Комиссия котиби

  1.  

Холмаматов Шоҳруҳхон Холмаматов

 

29-Галатут сайлов округ депутати, Пастдарғом тумани Тукбой маҳалла фуқаролар йиғини раиси

Комиссия аъзолари

  1.  

Кумаков Музаффар Шодмонкулович

 

3-Усмонобод сайлов округ депутати, "Пастдарғом буюм савдо" масъулияти чекланган жамияти шаклидаги савдо мажмуаси раиси

  1.  

Нормурадов Исмойил Жумаевич

 

22-Давкаш сайлов округ депутати, Пастдарғом туман “Дўстлик” муқобил машина трактор парки раиси

 

 

 

 

5.Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал масалалари ва аҳолига хизмат кўрсатиш бўйичадоимий комиссия

 

Комиссия раиси

  1.  

Худойқулов Искандар Мусурманович

 

23-Найман сайлов округ депутати, “Марказгазтаъминот” унитар корхонаси “Пастдарғом тумангаз” филиали бошлиғи

Комиссия котиби

  1.  

Пулатов Шокир Давирович

 

18-Боғонали сайлов округ депутати, «Жума элеватори» акциядорлик жамияти бошқарув раиси

Комиссия аъзолари

  1.  

Абдимуратов Акрам Халиқович

 

12-Зарафшон сайлов округ депутати, Пастдарғом туман “Олмазор” МФЙ раиси

  1.  

Хақбердиев Қуёш Рустамович

 

26-Жағалбойли сайлов округ депутати, Пастдарғом туманидаги “«SAMARQAND KAMALAK INVEST TEKSTIL» МЧЖ иш бошқарувчиси

  1.  

Хушваков Муҳаммад Дагарович

 

8-Тоз сайлов округ депутати, “Ўзбекистон почта” акциядорлик жамияти Самарқанд филиали Жума почта алоқа боғланмаси бошлиғи

 

 

 

6. Аграр, сув хўжалиги масалаларива экология бўйича доимий комиссия

 

Комиссия раиси

  1.  

Холмуродов Улуғбек Ҳамроқулович

 

24-Чортут сайлов округидан депутат, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази Самарқанд филиали  анестезиология ва интенсив терапия бўлим бошлиғи

Комиссия котиби

  1.  

Балиев Ильёс Исматович

 

30-Янгиобод сайлов округ депутати,  Пастдарғом туман ветеринария бўлими бошлиғи

Комиссия аъзолари

  1.  

Тураев Феруз Эркинович

 

25-Чархин сайлов округидан депутат,   Пастдарғом тумани Мираж-Транс МЧЖ раҳбари

  1.  

Каримов Вафоқул Абдиғаниевич

 

27-Синчи сайлов округ депутати,  Пастдарғом тумани Бешбола фермер хўжалиги бошлиғи

  1.  

Муродуллаев Ойбек Муродуллаевич

 

15-Мустақиллик сайлов округ депутати

Пастдарғом тумани “Санчиқул барака замини” фермер хўжалиги раиси

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Регламент ва депутатлик одоби масалалари бўйича доимий комиссия

Комиссия раиси

  1.  

Турдикулов Акбаржан Эгамбердиевич

 

19-Қ.Тураев сайлов округ депутати, Пастдаргом туман “Қ.Тураев”  муқобил машина трактор парки раиси

Комиссия аъзолари

  1.  

Одиров Рахим Келдиярович

 

 

5-Янгиравот сайлов округ депутати, Фермерлар Кегаши бухгалтирия маркази раҳбари

  1.  

Рахимова Гавхар Хотамовна

 

 

17-Чандир сайлов округ депутати, Пастдарғом туман 54-умумий ўрта таълим мактаби маънавий маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари

  1.  

Исламова Фатима Базаровна

 

 

10-Жума сайлов округ депутати, Пастдарғом тумани 8-умумтаълим мактаби директори

  1.  

Бегимқулов Сулаймон Рашидович

 

11-А.Навоий сайлов округ депутати, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича  туман Кенгаши бош мутахассиси

2015-2020 © Пастдарғом туман ҳокимлиги. Сайт яратувчиси: SAKTRM